binder

انجمن عکاسان نگاه

Negah Photographer's Society

نمایشگاه عکس «یک روایت» مریم زندی

 

بخش نخست نمایشگاه عکس پروژه انقلاب/یک با عنوان: «یک روایت» از مریم زندی عصر جمعه ۳۰ اردی‌بهشت در گالری دنا به نمایش گذاشته شد.

 در این نمایشگاه مریم زندی با انتخاب و ارایه ۲۰ فریم عکس از عکس های روزهای انقلاب۵۷ نگاهی متفاوت از فرم و روایت عکسها را با بیننده آثارش درمیان می گذارد.

مریم زندی در متن قاب نخست این نمایشگاه در قالب چندسطر یادداشت از کتاب انقلاب۵۷ آورده است: آن روزها که در ترس و تهدید از تیراندازی سربازان شاه و دستگیری و پرونده‌سازی و گروه‌های چماقدار و غیره، برای عکاسی به خیابان می‌رفتم، من و دوربینم آزاد و شاد نفس می‌کشیدیم و هوایی پر از امید و غرور و شادی را در سینه می‌بردیم.

آن روزها وظیفه‌ی خودم می‌دانستم و فکر می‌کردم باید اسناد این انقلاب را برای فرزندانم و فرزندان این آب و خاک تهیه و حفظ کنم. فکر می‌کردم اگر ما یعنی مردم، پیروز شویم من از این قیام، اضافه بر آزادی، اسنادی دارم که یک روز باعث افتخار من و آنهاست. با این اسناد به فرزندانمان می‌گوییم که ما هم روزی برای آزادی بپاخاستیم و این است اسناد آن. دوربین من شاهدی بود بر آنچه می‌گذشت و ثبت مستند یک ملت بود با انقلابشان. مردمی که به امید آزادی کشته می‌شدند و شاید فراموش می‌شدند؛ ولی امید و خواستشان این بود که خون آنها لااقل ضامن آزادی فردای فرزندانشان باشد و من می‌خواستم با دوربینم به این امید تداوم ببخشم.اما این روزها من و دوربینم غمگین هستیم.

 

عکس های این نمایشگاه در اندازه های: ۶۰ در ۹۰سانتیمتر، ۱۰۰ در ۷۰ سانتیمتر و ۱۲۰ در ۸۰ سانتیمتر ارایه می شوند.

 

نمایشگاه عکس پروژه انقلاب/یک با عنوان: «یک روایت» ساعت ۱۶ روز جمعه سی‌ام اردی‌بهشت ماه جاری در گالری دنا گشایش یافته و تا ساعت ۲۲ ادامه خواهد یافت. علاقمندان می توانند تا پایان روز جمعه ۲۰ خردادماه ۱۴۰۱ همه روزه_به جز شنبه‌‌ها و یک‌شنبه‌‌ها_ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از بخش نخست پروژه یک این بانوی عکاس با عنوان «یک روایت» در گالری دنا دیدن کنند.

گالری دنا روزهای شنبه و یک‌شنبه تعطیل است.

گالری دنا در تهران، خیابان شهید قرنی، بالاتر از خیابان طالقانی، کوچه سوسن، شماره ۴ واقع شده است.

واژه‌های کلیدی:  نمایشگاه , عکس
تاریخ خبر: ۱۴۰۱/۰۳/۰۱